30 жовтня – 24 листопада, Національний музей Тараса Шевченка, м.Київ
30 жовтня відкриття першої частини виставки: Мандри до Трої, Сім, Дваннаднцять
7 листопада – відкриття другої виставки, на який представлені ще три творчі серїй: Ріки, Сіль, Війна. Серед експонатів художні роботи Гутирі Гліба.
Життя людини, це мандрівка від колиски до Вічності – так сформулювали сутність людського життя ще давні філософи. Але мандрівка митця – річ особлива бо завдяки його таланту ми починаємо мандрувати разом з ним: у книгах, у фільмах, на живописних полотнах, у звивах графіки, по фактурі каменю, дерева чи металу…..
Митець В’ячеслав Гутиря запрошує нас саме до такої Мандрівки, з великої літери. З одного боку це мандрівка його рідною землею, колишнім Великим степом. І тут йому, як митцю, вдається занурити глядача не тільки у свою пам’ять, а звернутися до прапам’яті поколінь і великих культур-цивілізацій. Великий степ, у цьому плані, територія, до споконвік сходилися Європа і Азія, де ходили ще давні греки, щоби торгувати з скіфами, де князі Київської держави не тільки билися, а й мирилися та родичалися з степовими народами.
Та важливо, що В’ячеслав Гутиря, і тоді, коли він звертається до часів архаїки, робить це сьогоднішнім поглядом, він митець сучасний, з відповідною образотворчою мовою. Він не заграє з минулим (не можна гратися зі своїм корінням), він його осмислює і може навіть мимоволі, не акцентуючи на цьому, постає художником-філософом.
Тому біля деяких з його робіт можна стояти, розмірковуючи над сенсами буття і мистецтва, а можна зануритися у сильну енергетику цих робіт, пірнути у фарби, отримуючи від цього гедоністичну насолоду до виру життя.
Оце і є справжні мандри Мистецтвом.
Андрій Корнєв
Культуролог, кандидат мистецтвознавства